понеділок, 14 січня 2019 р.

"Мало знати, потрібно використовувати, мало хотіти, потрібно робити" Гете

"Будь-який шлях стане правильним для того, хто знає, куди йде", - каже народна мудрість. Саме для того, щоби поділитися знаннями, обговорити виклики сучасної школи, намітити вектори розвитку на новий рік 11.01.2019 року за круглим столом зібралися вчителі   української мови, літератури, зарубіжної літератури Великогаївської ОТГ та викладачі ТНПУ ім. Володимира Гнатюка на науково-методичний семінар «Сучасні методики та інновації у роботі вчителя-словесника». Присутніх привітав голова громади Олег Андрійович Кохман, побажавши творчих злетів, розвитку, зростання особистого та спільної плідної праці на підняття авторитету освіти у громаді та державі.  
Відкриті до змін, до нових проектів, залюблені у свою професію викладачі щиро ділилися досвідом, знаннями. Оксана Василівна Лабащук, доктор філологічних наук, професор кафедри теорії і методики української та світової літератури, керівник науково-дослідницького центру «Методичні, літературознавчі та культурознавчі компетентності вчителя зарубіжної літератури» піднімала тему ролі вчителя-словесника в умовах викликів постінформаційної доби. Наталя Зіновіївна Кучма, кандидат філологічних наук, доцент кафедри теорії та методики української та світової літератури, заступник керівника науково-дослідного центру провела майстер-клас із критичного мислення на прикладі новели О. Генрі «Останній листок».  Тетяна Василівна Решетуха, кандидат наук із соціальних комунікацій, викладач кафедри журналістики підняла надзвичайно цікаву тему критичного мислення в умовах інформаційної війни.  



Світ розвивається стрімко. Саме життя ставить перед вчителями та школою виклики до пошуку нових шляхів розвитку, до змін системи освіти. Майже кожен розуміє, що без змін зараз "відсидіти" просто нереально. Зрозуміло, що сучасні діти суттєво відрізняються від своїх попередників. Як знайти підхід до учнів, як зацікавити своїм предметом, як викликати на діалог, допомогти розібратися у великому потоці інформації, як розпізнати фейк, як навчити любити інтелектуальну працю, творити, робити відкриття – ці та інші питання піднімали наші спікери,  обговорювали присутні. З новими рецептами, планами, дякуючи один одному, попрощалися, щоб вже планувати нову зустріч. Микола Гоголь писав: "Навчаючи інших, теж навчаємось". Дякуємо всім за теплу та натхненну зустріч! 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Екскурсія в Головне управління ДСНС України в Тернопільській області.

  У перший літній день в Україні, як і у всьому світі, відзначають добре і радісне свято – День захисту дітей. Відділ освіти виконавчого ком...