неділя, 22 грудня 2019 р.

ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій

22 грудня 2019 року на базі Мишковицької ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій. З нашої громади  взяли участь 4 учні з двох шкіл.

Результати:

ІІІ місце - Давидович Андрій,  8 клас, вчитель Сівінська О. З.;
ІІІ місце - Кліщ Віктор, 9 клас, вчитель Сівінська О. З.;
ІІІ місце - Ралік Діана, 10 клас, вчитель Ярема Я. С..

Дякуємо організаторам, учасникам та вчителям!

понеділок, 16 грудня 2019 р.

"Учитель року - 2020"

11 грудня 2019 року на базі Почапинської ЗОШ I - III ступенів Тернопільської районної ради Тернопільської області проходив зональний етап конкурсу "Учитель року - 2020" у номінації "Зарубіжна література".  Свою майстерність, професійні вміння, творчість представили на розгляд журі три конкурсантки з Тернопільського району та одна із Великогаївської ОТГ.
Для Наталі Степанівни Петерків , учительки
зарубіжної літератури Товстолузької ЗОШ І-ІІІ ст., уже другий рік поспіль грудень стає можливістю заявити про себе як креативну, фахово компетентну, творчу вчительку, яка не боїться викликів часу. Цьогорічний конкурс "Учитель року - 2020" є цьому підтвердженням. Молода, енергійна, позитивна Наталя Степанівна гідно представила відділ освіти Великогаївської громади, продемострувавши свої найкращі напрацювання.
Учителька провела інноваційний, сучасний урок зарубіжної літератури в 11 класі, презентувавши майстерність з організації аналізу поетичного твору, захопивши учнів модерністською поезією. 
Щиро вдячні вам, Наталіє Степанівно, і бажаємо здійснення мрій, міцного здоров'я, сил, наснаги, радості!!!

субота, 14 грудня 2019 р.

Підготовка учнів 5 – 11 класів до зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури: стратегія і тактика

13 грудня цього року у Навчально-виховному комплексі «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад с Великі Гаї» Великогаївської сільської ради Тернопільської області було проведено тренінг «Підготовка учнів 5 – 11 класів до зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури: стратегія і тактика» (тренер – методист ТОКІППО Майя Кондирєва).
Мета цього заходу - надання освітніх послуг учителям для забезпечення належного рівня підготовки учнів 5 – 11 класів до зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури в умовах запровадження Нової української школи; залучити словесників до спільного пошуку ефективних шляхів фахового розвитку та розробки зразків навчального матеріалу  для використання його у освітньому процесі відповідно до вимог сучасної мовно-літературної освіти.
Розпочавши роботу із вправи "Коло єднання", учасники заходу отримали інформацію про нормативно-правове забезпечення організації і проведення ЗНО у загальноосвітніх навчальних закладах України і перевірки відкритих тестових завдань учасників тестування; структуру сертифікаційної роботи й форми тестових завдань з української мови і літератури та методичні акценти під час підготовки учнів 5 – 11 класів до ЗНО з української мови і літератури, а саме:
-                     опрацювання програми ЗНО – 2020 з української мови і літератури і встановлення рівня її відповідності навчальній програмі для конкретного класу;
-                      аналіз змісту тестових завдань попередніх  років;
-                     підготовка тестових завдань для проведення контролю навчальних досягнень учнів з урахуванням вимог ЗНО;
-                     щоурочне планування роботи, спрямованої на формування в учнів певного виду умінь і навичок, які відповідають програмі ЗНО;
-                     систематичне ведення словника культури мовлення і слововживання;
-                     укладання хронологічних таблиць, паспорта твору, блок-схем прочитаного;
-                     використання у навчальному процесі УДО, таблиць-опор, які сприяють систематизації засвоєння знань;
-                     спрямування роботи на уроках розвитку мовлення на формування умінь учнів складати власні висловлення, відповідно структуруючи свої міркування, удосконалюючи написане;
-                     укладання можливих смислових блоків тем і зв’язних висловлень під час вивчення творчості письменників української літератури;
-                     ознайомлення учнів із коментарями УЦОЯО до оцінювання змісту власних висловлень попередніх років, типами помилок;
-       ознайомлення з навчально-методичними комплексами та ресурсами інтернету, призначеними для підготовки до ЗНО.
Для формування практичних умінь і навичок учасники заходу виконали вправу  «Я у ролі екзаменатора пункту перевірки виконання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури».
http://filologtokippo.blogspot.com/2019/12/5-11-13-5-11.html#more

Закони схожі на павутину: слабкого вони заплутають, а сильний їх прорве.

Напередодні Всеукраїнського тижня права у всіх загальноосвітніх закладах Великогаївської ОТГ працівники  Правового центру провели  заняття  з елементами тренінгу про права та обов'язки дітей, запропонували перегляд презентації  "Булінг", а також наводили приклади життєвих ситуацій, коментували їх розв'зок з правової точки зору.
Щиро вдячні за проведену роботу пані Ірині та її команді.

Семінар - практикум

11 грудня 2019 року у ЗЗСО І - ІІІст. - ЗДО с. Товстолуг Великогаївської ОТГ відбувся семінар - практикум  вчителів історії та суспільствознавчих дисциплін на тему: "Педагогіка партнерства та інноваційні технології у викладанні суспільствознавчих дисциплін як засіб реалізації наскрізних змістових ліній і формування в учнів ключових компетентностей"
Своїм досвідом роботи поділилася  вчителька Наталя Володимирівна Лящинська.
Цікавий, насиченний різними вправами та завданнями урок з предмету "Громадянська освіта" ми відвідали у 10 класі.
Разом з учнями відправились у плавання на кораблі " Демократія", де нас чекали цікаві завдання - пригоди, повчальні історії, зокрема, "Притча про Езопа", мішечок сюрпризів від Святого Миколая напередодні свята, і наприкінці уроку за допомогою методичного прийому "Ментальна карта" ми повернулись в історичний кабінет подякувати вчительці за надзвичайно цікаву мандрівку по темі "Демократична держава"
Дякую щиро Наталі Володимирівні та всім колегам за співпрацю.
Здоров'я, творих злетів та успіху у нашій нелегкій вчительській праці!






четвер, 12 грудня 2019 р.

ОСВІТНІ ДЕБАТИ


   06 грудня 2019 року зала засідань Великогаївської сільської ради на кілька годин перетворилась на дебатний клуб, де впевнено та зі знанням справи дискутували на тематику НУШ заступники директорів з навчально-виховної роботи, педагоги-організатори закладів освіти Великогаївської ОТГ та працівники відділу освіти. Учасники дебатів цікаво та конструктивно доводили свої аргументи, контраргументи, не порушуючи при цьому встановлених правил.
     Методичний кабінет дякує заступнику директора з навчально-виховної роботи ЗЗСО І-ІІІ ст.-ЗДО с.Товстолуг Ірині Семирко за організацію та проведення дебатів.
     Ірина Василівна провела короткий екскурс у історію виникнення дебатів, ознайомила з правилами їх проведення, підвела підсумок,
вказала на помилки учасників та як їх уникнути.
  Тетяна Лазута, завідувачка методичним кабінетом, підкреслила, що усі ми живемо в часі швидкого технологічного та економічного росту, тому вміння швидко, лаконічно презентувати свої думки, адаптуватись до нестійких умов є надзвичайно важливим. Саме ці навички та вміння можна розвинути у дебатних клубах, організаціях та змаганнях. Незалежно від інтересів, професії та вподобань навики дискутування й переконання у власній правоті стануть у нагоді кожному та допоможуть досягнути значних успіхів у наш непростий, але водночас дуже цікавий час. Проведення дебатів у школі може допомогти виявити та підтримати творчі та інтелектуальні здібності у юнацтва, розвивати в учнів найважливіші дослідницькі навички критичного мислення та демонструвати свої погляди перед аудиторією, виховувати толерантність та повагу до думок інших, сприяти розвитку української мови, обмінюватись досвідом.

вівторок, 10 грудня 2019 р.

ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики


8 грудня 2019 року на базі Мишковицької ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики. З нашої громади  взяли участь 3 учні з двох шкіл. 

Призові місця ми не здобули, але оптимізму не втратили)


Дякуємо організаторам, учасникам та вчителям!

четвер, 5 грудня 2019 р.

"Учитель року - 2020" (хімія)




5.12.2019 р  відбувся 
І тур конкурсу "Учитель року - 2020" 
у номінації "Хімія" 
на базі НВК "Великобірківська ЗОШ І- ІІІ ст.- 
гімназія ім. С. Балея за участю педагогів: 
Великогаївської ОТГ, 
Тернопільського р- ну та Підволочиської ОТГ. 
Щиро дякую усім  за сучасні інтерактивні уроки 
та адміністрації школи за гостинну зустріч.










Екскурсія в Головне управління ДСНС України в Тернопільській області.

  У перший літній день в Україні, як і у всьому світі, відзначають добре і радісне свято – День захисту дітей. Відділ освіти виконавчого ком...